Deloc de neglijat

Totul despre tipurile de pasta flux

Deloc de neglijat

Mesajde daniel » 12 Mar 2012, 20:55

Multi electronisti se ghideaza dupa pretul cel mai mic al acestui material folosit la reballing. Din pacate a neglija calitatea fluxului , duce la esecuri dese si intrebarea "de ce nu mi`a reusit operatia , cand eu am fost atent si am procedat exact asa cum trebuie pentru a avea un reballing de calitate.
Fluxul ajuta atat la fixarea bilelor ,uniformizarea temperaturii cat si la decaparea padurilor de pe cip si de pe placa. Folosind un flux slab calitativ , observam ca acesta incepe sa fiarba la o temperatura mult mai joasa decat temperatura de topire a bilelor , ducand la migrarea bilelor de pe paduri in exteriorul cipului , cat si scurtcircuitarea a doua paduri alaturate.Cat despre decapare nici nu se mai pune problema .
Avatar utilizator
daniel
 
Mesaje: 25
Membru din: 30 Ian 2012, 22:57

Re: Deloc de neglijat

Mesajde doktortelecom » 31 Iul 2012, 21:56

La fluxul care nu decapeaza i se mai spune si untura de caine si costa 3 lei/10cmc[RMA-223 fara terminatie fabricatie CHINA] cine-i nebun la cap sa cumpere/foloseasca o semenea mizerie?
Repairs: all we do
http://www.doktortelecom.ie
Avatar utilizator
doktortelecom
 
Mesaje: 8
Membru din: 08 Feb 2012, 07:37
Localitate: Limerick, ireland

Re: Deloc de neglijat

Mesajde greensoft » 08 Noi 2012, 08:30

Noi folsim cu mare succes:
KINGBO RMA-218
AMTECH NC-559-ASM-UV(TPF).
greensoft
 
Mesaje: 1
Membru din: 07 Noi 2012, 23:52


Înapoi la Pasta Flux

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron
  Echipamente profesionale pentru reballing site stats Reparatii calculatoare auto